Prodej na internetovám obchodě je momentálně pozastaven.

5 věcí ovlivňující cenu povinného ručení

Chtěli by jste získat nejlevnější povinné ručení? Nezáleží jen na pojišťovně, vyšší limitů a doplňkových služeb. V článku vám popíšeme 5 věcí ovlivňujících povinné ručení, které nemůžete ovlivnit.

1. Řidičská historie

Nejdůležitějším parametrem ceny povinného ručení je historie řidiče. Je to jednoduché pokud jezdíte dlouho a bez nehody, dostanete lepší nabídku. Těmto parametrů se říka bonus/malus

Pokud způsobíte nehodu odečítá se obvykle 36 měsíců z bezeškodného období.

Chcete zjistit cenu povinného ručení na motorku?
Použijte kalkulátor cen na motorku a najděte nejvýhodnější pojištění.

2.Věk pojistníka

Pro pojišťovnu je jedním z nejdůležitějších parametrů ovlivňujících cenu povinného ručení věk pojistníka. Nejvíce stojí povinné ručení pro mladé lidi do 21 let a senioři nad 75 let. Tyto řidiči jsou dle statistik automobilových nehod nejryzikovější.

3. Trvalý pobyt pojistníka

Dalším faktorem je vliv trvalého bydliště pojistníka. U velkých městech je riziko nehody vyšší. Proto lidé z Prahy a Brna mají pojištění dražší než lidé z malých vesnic.

4. Stáří vozidla

Novější vozidla mají lepší bezpečnostní prvky a proto lze na ně získat výhodnější povinné ručení. Výjimkou jsou automobily starší 20 let a veteráni, kde se předpokládá nižší roční nájezd kilometrů a tím pádem menší riziko nehody.

5. Výkon vozidla

Dalším důležitým parametrem ovlinující výšši pojistného je výkon vozidla v kw. Statistiky ukazují že vozidla s menším výkonem mají menší roční kilometrový nájezd a proto mají nižší pojistku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..