Přídavná světla U2, U5, U7 Cree

Určitě jste zahlédli levná přídavná světla s názvem U2 Cree, U5 Cree nebo U7 Cree. Vyplatí se tyto světla pořídit, nebo je lepší připlatit dvojnásobek značkové?

Rozdíly mezi jednotlivými typy

Všechny tři typy těchto světel jsou založeny na čipu Cree, který patří k jedným z nejlepších pro ovládání led světel. V těchto třech modelech není tak velký rozdíl, jak by se na první pohled mohlo zdát. U5 i U7 mají stejný výkon i světelný tok, U2 mají menší světelný tok i výkon. Co se týče dalších parametrů jsou na tom velice podobně. Světla U5 a U7 jsou vybaveny ochraným rámečkem. Největším rozdílem U7 jsou takzvané andělské oči, tedy osvětlení okolo hlavní čočky, který může mít různé barvy a při pohledu vytváří zmíněný efekt, andělské oči.

Klíčová vlastnosti

  • Tři možnosti svícení: silné, slabé a stroboskop
  • Světelný výkon: 125W
  • Odběr: 2x15W
  • Barevná teplota: 6000K – 7000K
  • Světelný tok: 3 000lm (U2 – 1200lm)
  • Cena do 1 000 Kč
  • Nehomologované

Součást dodávky

Při objednání světel v páru, dostanete jednoduchý vypínač s možností umístění na řidítka. Světla také obsahují objímku k umístění na trubku, například padacího rámu.

Bohužel součástí balení nejsou instalační kabely ke spojení s baterku.

Nevýhody

Tyto světla mají dvě nevýhody:

První nevýhodou je, že nemají homologaci pro evropský trh, na druhou stranu nepředpokládám, že budete mít světla puštěné při běžné jízdě. Pokud se chystáte třeba do Rumunska budou neocenitelné pomocníci na špatných cestách při zhoršeném světle.

Další nevýhodu je systém řízení pro změnu funkcí výsoký/nízký výkon a stroboskop. Tyto funkce se mění pomocí přepínače on/off. Pokud dáte tlumený výkon a chcete opět plný, musí se vypínač zmáčkout jednou (zapnout stroboskop) a pak ještě jednou pro zapnutí plného. Je možnost odstranit funkce stroboskop, ale bez pájky se neobejdete.

Závěr

Má smysl kupovat přídavná led světla U2, U5 nebo U7? Je třeba pročíst nevýhody, jako je homologace a řízení funkcí a podle toho se rozhodnout. Já světla používám pokud se vydávám na cestu/necestu, tedy po balkáně. Při setmění je mám zapnuté téměř vždy, ať už na slabí výkon, kvůli viditelnosti ostatními účastníky provozu, nebo na plný výkon.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..